Для оформлення реалізації туристичного продукту, в першу чергу потрібно правильно оформити договірні стосунки. В типових правилах надання туристичних послуг, які розробляються в туристичній діяльності окремих суб'єктів господарювання зустрічається наступне зостереження: Туристи можуть уповноважити керівника групи укласти договір на туристичне обслуговування з Туроператором. А вже безпосередньо в укладених договорах зазначається, що під час здійснення подорожі Туроператор (Турагент) забезпечує групу туристів керівником або гідом.
У цьому випадку договір на туристичне обслуговування може підписуватись сторонами договору, однією стороною, якої є Туроператор, а зі сторони туристів виступає керівник групи (данні про клієнтів зазначаються у додатку до договору — заявках на бронювання туру).
Проте, відносини між керівником групи та туристами слід оформити договором доручення. Відповідно до ч.1 ст. 1000 ЦКУ за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Враховуючи умови запитання, предметом договору доручення може бути укладання угод (правочинів).
При належному оформленні зазначених вище договірних стосунків підтверджувати здійснення господарської операції, буде акт наданих туристичних послуг. Цей документ зі сторони туристів може підписуватись керівником групи (при складанні акту слід пам'ятати про наявність обов'язкових реквізитів у первинних документах, перелік яких визначено п. 2.4 Положення №88 (наказ Мінфіну від 24.05.1995 р. №88).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити