Головна Усі консультації Право і відповідальність Договірні відносини

Туристи можуть уповноважити керівника групи укласти договір на туристичне обслуговування з Туроператором

Туристичний оператор підписав договір (один договір на групу) з керівником групи (група 25 туристів) на тур до Австрії. Чи можна виписати один акт наданих туристичних послуг на даний тур (на керівника групи)?

Для оформлення реалізації туристичного продукту, в першу чергу потрібно правильно оформити договірні стосунки. В типових правилах надання туристичних послуг, які розробляються в туристичній діяльності окремих суб'єктів господарювання зустрічається наступне зостереження: Туристи можуть уповноважити керівника групи укласти договір на туристичне обслуговування з Туроператором. А вже безпосередньо в укладених договорах зазначається, що під час здійснення подорожі Туроператор (Турагент) забезпечує групу туристів керівником або гідом.


У цьому випадку договір на туристичне обслуговування може підписуватись  сторонами договору, однією стороною, якої є Туроператор, а зі сторони туристів виступає керівник групи (данні про клієнтів зазначаються у додатку до договору — заявках на бронювання туру).

Проте, відносини між керівником групи та туристами слід оформити договором доручення. Відповідно до ч.1 ст. 1000 ЦКУ за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Враховуючи умови запитання, предметом договору доручення може бути укладання угод (правочинів). 

При належному оформленні зазначених вище договірних стосунків підтверджувати здійснення господарської операції, буде акт наданих туристичних послуг. Цей документ зі сторони туристів може підписуватись керівником групи (при складанні акту слід пам'ятати про наявність обов'язкових реквізитів у первинних документах, перелік яких визначено п. 2.4 Положення №88 (наказ Мінфіну від 24.05.1995 р. № 88).

 

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Договірні відносини
Теги:
Туристичні послуги , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі