• Посилання скопійовано

Розрахунки з підприємцем на суму понад 10 тис. грн за одним договором можна розбити на декілька платежів

Чи може підприємство, що придбаває у фізособи — платника єдиного податку одну одиницю товару вартістю понад 10 тис. грн, заплатити йому за такий товар готівкою?

Постановою НБУ від 06.06.2013 р. №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено граничну суму готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня у розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень. Водночас це обмеження стосується розрахунків протягом одного дня, а не розрахунків за окрему операцію або за окремим договором (як це, наприклад, передбачено згаданою постановою для розрахунків між двома фізособами за нотаріально посвідченими договорами купівлі-продажу, де сума обчислюється за одним договором).


 

Щоб не порушити обмеження щодо готівкових розрахунків, підприємство може за згодою підприємця-постачальника поділити суму, що підлягає виплаті підприємцю, на декілька частин і виплачувати її готівкою декілька днів (два чи більше), для того щоб сума готівкових розрахунків протягом одного дня не перевищувала 10000 грн. Наголосимо, що таку часткову оплату слід узгодити з підприємцем. Бажано при цьому, щоб можливість оплати за товар частками була передбачена договором купівлі-продажу (якщо такий складається).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Договірні відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Договірні відносини»

  • Доплати за гіг-контрактами та оформлення результатів робіт
    Резидент Дія Сіті має укладені гіг-контракти, згідно з якими проводиться нарахування доходів виконавцям. Планується, крім винагороди за гіг-контрактом, виплачувати виконавцям додаткову винагороду або доплату. Чи обов’язково оформляти акт виконаних робіт виконавцям по гіг-контракту? Яким чином оформлюються доплати гіг-контрактникам? Яка ставка ПДФО застосовується на доплату до гіг-контракту?
    02.10.202434
  • Договір підряду: повідомлення в ТЦК та оподаткування винагороди
    ТОВ на ЄП укладає договір підряду з фізособою, чоловіком призовного віку, на надання послуг з перевезення. Чи подавати інформацію про таку фізособу в ТЦК та СП? Чи утримувати з суми винагороди за надані послуги ПДФО та ВЗ та нараховувати ЄСВ? Якщо сплачувати ЄСВ, чи буде цій фізособі нараховуватися стаж для пенсії?
    23.05.20241 248
  • Договір надання послуг з персоналу нерезидентом
    Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?
    26.11.2021166
  • Зменшення ціни отриманих послуг після виконання договору
    Підприємство – платник податку на прибуток отримало послуги в 2020 році. У 2021 році було зменшено ціну послуг на підставі акту-коригування від 31.05.2021 р. На яку дату потрібно провести ці зміни в бухобліку? Чи потрібно уточнювати показники звітності за 2020 рік?
    22.06.20211 199
  • Договір комісії на відступлення права вимоги
    За договором комісії комітент доручає комісіонеру право вимоги свого боржника у розмірі 5 млн грн (за ПФД) за винагороду - 1 млн грн. Як в бухобліку відображається така операція та чи виникає дохід?
    02.06.20219451