Дійсно, така норма є . Проте, скажімо, суд її тлумачить так: норма права (ч. 3 ст. 238 ЦК України) встановлює заборону на укладення правочину, в якому один представник одночасно виступає від імені декількох контрагентів. (Постанова Верховного суду України від 16 травня 2011 року у справі N 3-31гс11).
Водночас, у вашому випадку, не дуже коректно підписувати договір сам із собою — ви є керівником підприємства та одночасно як фізична особа - власником транспортного засобу.
Тому, тут можна і варто скористатись довіреністю, виданою працівнику (вашому водію) від імені юрособи.
Така довіреність надає право підписати договір оренди транспортного засобу таким працівником з керівником підприємства (особою, яка є одночасно власником ТЗ).
Проте, тут слід врахувати два моменти:
1)відповідно до ч. 2 ст. 799 ЦК України договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню.
2)відповідно до ч.1 ст. 245 ЦК України форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин.
Таким чином, оскільки договір оренди ТЗ між фізособою — власником ТЗ (орендодавцем) та юрособою (орендарем) має бути письмовий та нотаріально посвідчений, то і довіреність на укладення договору оренди транспортного засобу водію як представнику юрособи слід також оформити нотаріально.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити