• Посилання скопійовано

Чи потрібно голові фермерського господарства реєструватися добровільним платником ЄСВ?

Чи потрібно голові фермерського господарства реєструватися добровільним платником внесків ЄСВ? У ДФС пояснюють, що право на добровільну сплату внесків мають лише члени ФГ, на голову ФГ це право не поширюється. Що робити з доходом голови ФГ? Як відобазити його у звітності з ЄСВ та в ф. №1ДФ?

Голові фермерського господарства не потрібно реєструватися добровільним платником ЄСВ, оскільки це не передбачено чинним законодавством.

Так, право на добровільну сплату ЄСВ мають лише члени ФГ, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню з інших підстав (п. 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ). Також щодо цього див. листи ДФС від 12.01.2018 р. №1020/7/99-99-13-02-01-17, від 17.01.2018 р. №1431/7/99-99-13-02-01-17, від 19.01.2018 р. №1644/7/99-99-13-02-01-17.

Головою сімейного фермерського господарства без статусу юрособи є член сім’ї, зареєстрований як ФОП, і визначений договором про створення сімейного фермерського господарства (ч. 3 ст. 8 - 1 Закону №973).  Водночас, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, ФОП, у тому числі ФОП - платники єдиного податку, є платниками ЄСВ.  Базу нарахування ЄСВ для зазначених осіб визначено у ст. 7 Закону про ЄСВ. Таким чином, в даному випадку, голова ФГ буде сплачувати ЄСВ за себе як ФОП, на підставах і за правилами, передбаченими для ФОП відповідної групи.

Якщо голова фермерського господарства, зареєстрованого як юридична особа, виконує функції керівника або бухгалтера вказаної організації, то таке фермерське господарство використовує його працю, як працю фізособи на умовах трудового договору. Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ платниками ЄСВ є, зокрема підприємства, установи та організації, інші юрособи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Базою нарахування ЄСВ для такого ФГ буде сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, а також суму винагороди фізособи  за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Відповідно, нарахування доходу директору ФГ як найманому працівнику, утримання з нього ПДФО й ВЗ відображається у ф. №1ДФ, а нарахування ЄСВ – в звіті з ЄСВ, як заробітна плата найманого працівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»