• Посилання скопійовано

Донарахування ЄСВ до мінімальної зарплати за попередні періоди

У минулих звітних місяцях недонараховували ЄСВ до мінімальної зарплати. Як виправити цю ситуацію?

Запитання: 

З 01.01.2017 року директор працює за основним місцем роботи неповний робочий день (4 год. у день). Місячний оклад при повній нормі робочого часу – 4000,00 грн. Фактично нараховувалося  2000 грн, виходячи з кількості відпрацьованих годин.. 

ЄСВ нараховано за ставкою 22% (440 грн) на фактичну суму зарплати. Донарахування ЄСВ до мінімального внеску в сумі 704 грн не проводилось. Ситуація  відбувалася впродовж 10 місяців (січень- жовтень 2017 р.). У звіті з ЄСВ у таблицях 1 та 6 відображено лише нараховану зарплату та ЄСВ.  Як у звіті з ЄСВ  відобразити таке донарахування? Як розрахувати суму штрафу, щоб не було недоїмки наступних платежів?

 

Відповідь: 

Для виправлення помилок  у таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно застосовувати код типу нарахувань «2».

У п. 9 Розділу IV Порядку №435 зазначається, що код типу нарахувань «2» застосовують, якщо донараховують суму ЄСВ на суму зарплати (доходу), нарахованої у попередніх звітних періодах.

Код типу нарахувань «2» - це сума зарплати (доходу) нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення), або які підтверджують нарахування (обчислення) зарплати (доходу) на яку страхувальником самостійно донараховано суму ЄСВ.

Таку ж позицію ДФС висловили у своєму листі від 02.02.2017 р. №1925/6/99-99-13-02-01-15.

 

Виправлення помилок у таблиці 6 

Застосування коду типу нарахувань «2» тягне за собою обов’язкове заповнення реквізитів таблиці 6 звітності з ЄСВ:

  • 10  - «Код типу нарахувань» - 2;
  • 11  - «Місяць та рік, за який  проведено нарахування» - місяць і рік, за які проводимо виправлення;
  • 17  - «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (всього з початку звітного місяця)» - та сума нарахованої заробітної плати/доходу, на які донараховуємо суму ЄСВ;
  • 18 - «Сума нарахованої заробітної плати/доходу в межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» - та сума нарахованої заробітної плати/доходу, на які донараховуємо суму ЄСВ, у межах максимальної величини, на яку нараховується ЄСВ;
  • 21 - «сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на заробітну плату/дохід)» - сума нарахованого ЄСВ на суму зазначену у реквізиті.

Ось за таким алгоритмом необхідно буде відобразити за кожним місяцем, за яким проводиться донарахування ЄСВ. Це все можна відобразити у найближчому поточному звіті з ЄСВ.

 

Виправлення у таблиці 1

Інформацію щодо допущених помилок за попередній період слід відобразити у рядку 4.1.1 –«22,0%,36,76-49,7%, в т. ч. донараховано до мінімальної заробітної плати» - відображається сума 2640,00 грн  (264,00грн * 10 міс).

 

Штрафні санкції 

Пунктами 35 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ передбачено відповідальність, зокрема, за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ у вигляді штрафу у розмірі 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого ЄСВ.

Отже, відповідно до даних зазначених у запитанні, штрафна санкція буде:

  • 264,00 грн *10 міс *10% = 264,00 грн.

За неналежне ведення бухдокументації, на підставі якої нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 1 ст. 26 Закону про ЄСВ визначено, що посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність:

  • за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ;
  • неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ;
  • подання недостовірних відомостей, що використовуються в Держреєстрі, інших відомостей, передбачених Законом про ЄСВ. 

У відповідності до ст. 165-1 КУпАП за порушення порядку нарахування ЄСВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Держреєстрі, – на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізособу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, накладається штраф від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Аналогічні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у ч. 1 ст. 165 - 1 КУпАП, –  тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізособу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Та, самостійно оплачувати не потрібно, а слід дочекатися акту на підставі якого й слід буде сплатити штрафні санкції.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»