Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Нарахування ЄСВ за місяць, у якому працівник перебував у оплачуваній та неоплачуваній відпустці

З 1 до 22 числа працівник перебував у оплачуваній відпустці. Сума відпускних становить - 2248.43 грн. З 23 до 31 числа працівник перебував у відпустці без збереження зарплати. Яку суму ЄСВ слід нарахувати та сплатити?

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний соцвнесок для роботодавців на зарплату працівників встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄСВ. У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ.

Ще у 2015 році ДФСУ приділяла багато уваги цій темі у листах від 14.02.2015 р. №4979/7/99-99-17-03-01-17, від 31.03.2015 р. №6667/6/99-99-17-03-01-15. У них податківці доводили, що умовою нарахування ЄСВ на рівні мінімальної зарплати є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

Також у листах детально розглянуто випадки, коли нараховувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску за основним місцем роботи. А саме:

— якщо нарахована зарплата працівника менша за мінімальну;

— якщо працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати та нарахована зарплата менша від мінімальної;

— якщо працівник частину місяця у зв'язку з хворобою перебував на лікарняному:

  • для працівника, який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував на лікарняному, де загальна сума нарахованого доходу (сума заробітної плати за відпрацьований час та лікарняного) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати;
  • для працівника, який перебував на лікарняному повний місяць (з першого календарного дня місяця до останнього), в якому сума нарахованих лікарняних менша за мінімальний розмір заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховуються лікарняні;
  • для працівника, в якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці. ЄСВ у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, бо загальна сума доходу ще не є відомою. Якщо після розподілу нарахованих лікарняних загальний дохід за місяць є меншим мінімального розміру, виникає потреба за минулий місяць (місяці) донарахувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску;

— якщо працівник працює неповний робочий тиждень та нарахована зарплата буде меншою від мінімальної;

— якщо звільненому працівнику нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час і цей дохід менший за мінімальну зарплату, якщо він відпрацював повний робочий місяць;

— якщо працівник виконує роботу (надає послуги) за договором ЦПХ та разом із нарахованою зарплатою загальна сума доходу такого працівника буде меншою за розмір мінімальної зарплати.

На нашу думку, ці роз'яснення ДФС доцільно використовувати при нарахуванні ЄСВ у 2017 році. Отже, у випадку нарахування ЄСВ за місяць, в якому працівник перебував у щорічної відпустці та у відпустці без збереження зарплати слід нараховувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску (704 грн.)

Якщо б працівник перебував у відпустки без збереження зарплати цілий місяць, то потреби нараховувати ЄСВ не виникало б, оскільки не було б об’єкта нарахування ЄСВ. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі