Оскільки працівник працює неповний робочий час за графіком, то гарантію щодо нарахування зарплати не нижчої за мінімальну потрібно буде виконати як нарахування зарплати не нижчої за мінімальну зарплату пропорційно до відпрацьованого часу.
Погодинна мінімальна зарплата у 2017 році становить 19,34 грн.
Тож оскільки встановлена годинна зарплата на у ФОП більше ніж 19,34, то він виконує гарантію щодо нарахування зарплати не нижчої за мінімальну.
Також окремо він нараховує ще нічні, оскільки вони до гарантії нарахування зарплати на рівні мінімальної не входить. Але оплата праці за нічний час входить до додаткового фонду оплати праці відповідно до пп. 2.2.1 Інструкції №5. Вона є складовою бази нарахування ЄСВ згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ.
Ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ встановлено порядок нарахування ЄСВ, якщо база нарахування ЄСВ менша за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. У такому разі сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22%). Таким чином, у 2017 році роботодавець повинен сплачувати за своїх працівників мінімальний страховий внесок у розмірі 704 грн. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Дивіться з цього приводу консультацію ДФС.
Тож якщо охоронець є основним працівником, то ЄСВ потрібно буде нараховувати на його зарплату не нижчу від мінімального страхового внеску. Тому за місяць роботодавець-ФОП має нарахувати ЄСВ за таким розрахунком: (2160 * 22% + (3200 – 2160) * 22%) = 704,00 грн.
У таблиці 6 звіту з ЄСВ донарахування ЄСВ потрібно показувати окремим рядком із застосуванням у реквізиті 10 "Тип нарахувань" коду типу нарахувань "13" (сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати (доходу) та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) за звітний місяць).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись