• Посилання скопійовано

Відображаємо у звіті з ЄСВ нараховану премію звільненого працівника

За який період потрібно відображати у звіті з ЄСВ нараховану премію? Яким чином її відобразити у таблиці 6 звіту з ЄСВ?

Оскільки премія нараховується за підсумками виконаної роботи, то вона нараховується звільненому працівнику за місяці, коли він працював на підприємстві. Тобто премія за підсумками роботи вважається виплатою за відпрацьований час. Саме тому на неї поширюється ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ. Отже, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення зарплати (премії), виплаченої за результатами роботи за місяці, за які вона нарахована. Слід зазначити, оскільки премія була нарахована у грудні 2015 року, то на таку суму потрібно було нараховувати ЄСВ й утримувати ЄСВ за правилами, які діяли до 01.01.2016 р. Тож нараховувати ЄСВ потрібно було відповідно до ставки згідно з присвоєним класом професійного ризику. А утримувати ЄСВ слід було за ставкою 3,6%.

Відповідно до п. 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435, графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 - 12.

Код типу нарахувань 1 зазначається лише для осіб, які отримують заробітну плату за виконану роботу, строк виконання яких перевищує календарний місяць і ЄСВ на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована. За таким же правилом слід показувати премію, нараховану за підсумком відпрацьованого часу звільненого працівника.

Отже, у таблиці 6 звіту з ЄСВ за місяць, в якому було здійснення нарахування премії за підсумками роботи (за грудень 2015 р.), таку премію потрібно було відобразити окремими рядками у розрізі місяців, за які вона була нарахована. А саме:

• базу нарахування ЄСВ за кожен місяць визначають окремо, розділивши загальну суму премії на кількість календарних місяців, за які її нараховано;

• у реквізиті 11 указують місяць, за який проведено нарахування;

• у реквізиті 10 указують код типу нарахувань «1» ― для всіх місяців, за які нарахували премію за відпрацьований час.

З приводу нарахування ЄСВ на суму премії, яку нараховано після звільнення працівника є роз’яснення ДФС у листі від 11.02.2016 р. №2262/5/99-99-17-03-03-16, в якому податківці доводять щодо обов’язку нараховувати ЄСВ на суму премії у місяці її нарахування, оскільки її оплачують за відпрацьований час. При цьому вони доводять, що для нарахування ЄСВ премію потрібно ділити на кількість місяців, за які вона нарахована: «Частиною другою статті 7 Закону №2464 передбачено, що для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована. 

Відповідно до ст. 2 Закону №108 до структури додаткової заробітної плати включаються, зокрема, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій. 

Таким чином, якщо працівнику після звільнення нараховано премію за відпрацьований час, на таку виплату поширюється дія частини другої ст. 7 Закону №2464

Частиною четвертою ст. 9 Закону №2464 визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок. 

Тобто, якщо суми премій за жовтень, листопад 2011 року нараховуються у 2016 році, то єдиний внесок на такі премії обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску 22 відс., що діє на день нарахування».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»