• Посилання скопійовано

Єдиний внесок за календарний місяць сплачується не пізніше 20 числа наступного місяця

У які строки має сплачуватися ЄСВ до бюджету?

Порядок сплати ЄСВ визначений ст. 9 Закону про ЄСВ. Згідно з ч. 7 ст. 9 Закону про ЄСВ, єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. І лише ФОП і фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту), зазначені в абз. 3 та 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, які не мають банківського рахунку, сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.

Платники ЄСВ, крім платників, зазначених у п. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ (тобто крім ФОП на загальній та на спрощеній системі оподаткування), зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.


 

При цьому роботодавці (платники ЄСВ, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ) під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі) (або до такої виплати).

ЄСВ перераховується одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Наприклад, ЄСВ слід сплачувати саме того дня, коли працівник отримує товари (послуги) в рахунок заробітної плати, або коли роботодавець оплачує за працівника такі товари (послуги) з подальшим утриманням цієї суми із заробітної плати. Зокрема, це стосується також утримання аліментів: якщо таке утримання проводиться в останній день місяця при нарахуванні зарплати, цього ж дня слід і сплатити ЄСВ в сумі, що припадає на суму аліментів.

Платники ЄСВ — ФОП на загальній системі оподаткування (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ) зобов'язані сплачувати ЄСВ, що нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.

Платники ЄСВ — ФОП на спрощеній системі оподаткування (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ) зобов'язані сплачувати ЄСВ щоквартально у сумі, нарахованій за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Платники ЄСВ — особи, які забезпечують себе роботою самостійно — тобто провадять незалежну професійну діяльність (п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ), зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.

Згідно з ч. 10 ст. 9 Закону про ЄСВ, днем сплати ЄСВ вважається:

1) у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів — день списання банком суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДФСУ. Згідно з п. 8.4 ст. 8 Закону про платіжні системи, міжбанківський переказ виконується в строк до трьох операційних днів, тому можливі ситуації, коли орган ДФСУ отримає кошти пізніше встановленого строку, якщо платник ініціював відповідний переказ пізніше, ніж за три дні до спливу граничного строку сплати ЄСВ. Але порушення строку сплати ЄСВ з боку платника тут не буде, якщо день списання коштів платника ЄСВ з його рахунку настав до спливу граничного строку сплати ЄСВ;

2) у разі сплати ЄСВ готівкою — день прийняття до виконання банком або іншою установою — членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі. При цьому слід зважати на тривалість операційного часу банку чи установи, через яку здійснюється сплата ЄСВ. Згідно з п. 1.4 Інструкції №22, операційний час — частина операційного дня банку або іншої установи — члена платіжної системи, протягом якої приймаються від клієнтів документи на переказ і документи на відкликання, що мають бути оброблені, передані та виконані цим банком протягом цього самого робочого дня. Далі, відповідно до п. 2.19 Інструкції №22, розрахункові документи, що надійшли до банку протягом операційного часу, банк виконує в день їх надходження, а розрахункові документи, що надійшли після операційного часу, банк виконує наступного операційного дня. Наприклад, операційний час банку — з 9:00 до 16:00. Якщо платник ЄСВ надасть банку документ на переказ готівки для цілей сплати ЄСВ 20 числа наступного місяця після 16:00, банк виконає його вже 21 числа (або пізніше, якщо 20 число — передсвятковий день або день перед вихідним або неробочим днем). У цьому випадку платник ЄСВ несвоєчасно сплатить ЄСВ і надалі буде сплачувати відповідні штрафні санкції.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»