Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Відпустка для догляду за дитиною включається до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності

Жінка вийшла з декретної відпустки у листопаді 2013 р. 16 грудня вона захворіла і пішла на лікарняний. Чи включається період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до страхового стажу для оплати листка непрацездатності?

З набранням чинності Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (тобто з 01.01.2011 р.) період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не включався до страхового стажу на страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Законом України від 19.11.2013 р. № 691-VII (далі — Закон № 691) внесено зміни до ст. 7 Закону України від 18.01.2001 р. № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», які набрали чинності з 14.12.2013 р. З цієї дати період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку включається до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.


 Крім того, Законом № 691 встановлено, що у разі коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 01.01.2011 р., час відпустки зараховується до її страхового стажу.

Слід звернути увагу, що страховий стаж визначається на дату настання страхового випадку, тому лише якщо страховий випадок настав 14.12.2013 р. або пізніше, період відпустки як до так і після 01.01.2011 р. включається до страхового стажу.

Якщо період тимчасової непрацездатності почався до 14.12.2013 р., то незалежно від того, закінчився він до або після цієї дати, час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період після 01.01.2011 р. до страхового стажу не включається.

Крім того, виплати за листками непрацездатності, здійснені до набрання чинності Законом № 691, перерахунку не підлягають.

Отже, період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку включається до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Страхування , Фонд безробіття

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі