Так, підприємство не тільки має право, але й зобов'язане продовжувати нараховувати ЄСВ за пільговою ставкою 8,41% на доходи такого працівника. Досягнення пенсійного віку та отримання статусу пенсіонера не скасовує пільгу, передбачену для осіб з інвалідністю.
Відповідно до ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ, для підприємств, установ і організацій, де працюють особи з інвалідністю, ЄСВ встановлюється у розмірі 8,41% від бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.
Ключовим моментом є те, що єдиною та вичерпною підставою для застосування цієї пільгової ставки є наявність у працівника статусу особи з інвалідністю, підтвердженого належним чином. Таким підтвердженням є завірена копія довідки до акта огляду в МСЕК про встановлення групи інвалідності (видана до 1 січня 2025 року, яка ще чинна) або Витяг із рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФ) (виданий з 01.01.2025).
Закон про ЄСВ не містить жодних норм, які б скасовували або обмежували застосування ставки 8,41% для працівника з інвалідністю у разі досягнення ним пенсійного віку або призначення йому пенсії за віком. Пільгова ставка прив'язана виключно до статусу особи з інвалідністю, а не до її віку чи пенсійного забезпечення.
Отже, якщо працівник одночасно є і особою з інвалідністю, і пенсіонером за віком, роботодавець повинен застосовувати пріоритетну норму, що встановлює пільгу, тобто ставку 8,41%.
Висновок:
Досягнення працівником з інвалідністю пенсійного віку (60 років) не є підставою для скасування пільгової ставки ЄСВ у розмірі 8,41%. Підприємство зобов'язане продовжувати нараховувати ЄСВ за цією ставкою на всі доходи такого працівника, що є базою для нарахування ЄСВ (зарплата, лікарняні тощо), доти, доки його інвалідність підтверджена чинною довідкою МСЕК або витягом із рішення ЕКОПФ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись