Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Оподаткування благодійної і матеріальної допомоги

Чи оподатковується ЄСВ разова матеріальна допомога, розмір якої перевищує 3470 грн? Чи є різниця в оподаткуванні благодійної і матеріальної допомоги?

Види виплат, що відносяться до основної, додаткової зарплати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат визначено Інструкцією №5.

Матеріальна допомога разового характеру, яку надають окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами (на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання) не належить до фонду оплати праці (пп. 3.31 Інструкції № 5).

Крім того, зазначена вище допомога належить до виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок.

Відповідність матеріальної допомоги pазового характеру необхідно підтверджувати відповідною заявою особи або наказом, в якому зазначено підставу для надання такої матеріальної допомоги.

Суми матеріальної та благодійної допомоги, виплачені особам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством, відносяться до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці та не підлягають нарахуванню єдиного внеску (пп. 3.32 Інструкції №5).

Таким чином, не є базою нарахування ЄСВ сума матеріальної допомоги (безповоротної фінансової допомоги) разового характеру, виплачена роботодавцем працівникам підприємства та благодійна матеріальна (безповоротна фінансова) допомога, виплачена особам, які не перебувають з ним у трудових відносинах.

Крім того, відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ розмір неоподатковуваної ПДФО благодійної допомоги, яка може бути надана, зокрема, роботодавцем, на користь працівника протягом 2022 звітного року, становить 3470 грн. В Додатку 4ДФ об’єднаної звітності така неоподатковувана ПДФО допомога відображається за ознакою доходу «169».

Сума перевищення допомоги над розміром 3470 грн протягом року підлягає оподаткуванню ПДФО 18% та військовим збором 1,5% і у  Додатку 4ДФ об’єднаної звітності сума перевищення відображається за ознакою доходу «127». 

Про благодійну допомогу фізособам під час війни ми писали тут.

Про фінансову допомогу працівникам під час війни ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Матеріальна допомога

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі