Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Як не платити ЄСВ ФОП – «єдиннику» ІІ групи, якщо він є найманим працівником?

ФОП на ІІ групі ЄП є найманим працівником за основним місцем роботи. Що потрібно зробити (яке повідомлення чи заяву подати та куди) для того, щоб не сплачувати ЄСВ за себе і ДПС не нараховувала штрафних санкцій?

Відповідно до ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ, особи, зазначені у пп. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 (ФОП, в тому числі на ЄП, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Зазначена норма набула чинності з 01.01.2021 року, завдяки змінам, внесеним до Закону про ЄСВ, Законом від 13.05.2020 р. №592-IX.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ, основне місце роботи - місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

Таким чином, якщо починаючи з січня 2021 року, ФОП, окрім здійснення власної підприємницької діяльності, має основну роботу (працює за трудовим договором, де знаходиться його оформлена трудова книжка з відповідним записом про роботу), де йому платять зарплату і нараховують ЄСВ на таку зарплату, ФОП може не сплачувати ЄСВ в рамках власної підприємницької діяльності за ті місяці, за які йому нараховувалася зарплата і сплачувався ЄСВ.

 

Чи потрібно ФОПу про наявність основної роботи повідомляти податківців?

У Законі про ЄСВ про це нічого не сказано. Немає жодного слова про це і в Інструкції №449. Жодного слова про це і в проекті нової редакції цієї Інструкції, який можна проглянути тут (за датою 26.11.2020 р.).

Можемо припустити, що за місяці, в яких була сплата ЄСВ роботодавцем за місцем основної роботи, не потрібне буде відображати нарахування ЄСВ у звітності з ЄСВ, яка подаватиметься ФОП.

Але в будь-якому разі, доведеться чекати якогось пояснення податкової з цього питання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Штрафи , ДПСУ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі