Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Сплата ЄСВ під час локдауну

З 8 по 24 січня 2021 р. підприємство на локдауні, виплатили працівникам по 8000,00 грн. З 4 по 6 працювали та з 25 по 31 – планують працювати, відповідно заробітна плата за відпрацьований час буде нарахована менше 6000 гривень. Як платити ЄСВ?

Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування єдиного внеску.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Тобто, якщо зарплата працівника за місяць, в якому була "карантинна" відпустка менший за мінімальну зарплату, то ЄСВ потрібно донарахувати, розрахувавши різницю між мінімальною зарплатою і фактично нарахованою зарплатою за місяць.

Виплачена одноразова матеріальна допомога працівникам до загального доходу, на який нараховується ЄСВ, не включається, тому що згідно з п. 3.2 розділу ІІІ Інструкції №5 така допомога прирівнюється до допомоги по частковому безробіттю та відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, тому сума допомоги по частковому безробіттю, яка перераховується роботодавцю Фондом на випадок безробіття для виплати застрахованим особам, не включається до бази нарахування ЄСВ, відповідно у Звіті з ЄСВ не відображається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , COVID-19

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі