Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ФОП на ЄП ІІ групи отримує зарплату: чи платити ЄСВ?

ФОП на ЄП ІІ групи не веде підприємницької діяльності, але числиться директором на підприємстві, де йому нараховують зарплату більше мінімальної, на яку нараховують та сплачують ЄСВ. Чи можна не оплачувати ЄСВ з підприємницької діяльності?

Так, можна не оплачувати ЄСВ з підприємницької діяльності.

Відповідно до ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ, ФОП, у тому числі на ЄП, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено ЄСВ за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено ЄСВ за таких осіб у розмірі менше мінімального, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Тобто, якщо роботодавець сплатив у відповідному місяці за свого працівника, який є в той самий час ФОПом, ЄСВ в розмірі не менше мінімального, ФОП може не сплачувати ЄСВ за цей місяць зі своєї підприємницької діяльності.

Але якщо сплачена роботодавцем сума у відповідних місяцях буде меншою мінімального розміру ЄСВ, ФОП має доплатити за ці місяці ЄСВ до розміру не менше мінімального і не більше максимального.

Варто сказати, що зазначена норма ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ набула чинності з 01.01.2021 р. відповідно до змін, внесених до Закону про ЄСВ Законом №592-IX. Тобто, вперше можна скористатися можливістю не сплачувати ЄСВ в ситуації, яку ми розглядаємо, починаючи з січня 2021 року.

Раніше такої можливості чинним законодавством не передбачалося.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі