Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Звільнення в останній день декретного лікарняного: як заповнити звіт з ЄСВ?

У працівниці продовжено лікарняний по вагітності та пологах до 14.09.2020 р. Повертатись на роботу вона не планує. Хоче звільнитися в останній день лікарняного - 14.09.2020 року. Написала заяву на звільнення - 01.09.2020 року. Як це відобразити в звіті з ЄСВ - двома рядками чи одним рядком?

У ст. 38 КЗпП, яка регулює порядок звільнення з ініціативи працівника, відсутня заборона на звільнення працівника у період його перебування на лікарняному, зокрема, декретному,  аналогічна до тієї, що міститься у ст. 40 КЗпП. З огляду на це,  працівник може бути звільнений за власним бажанням у період тимчасової непрацездатності. Саме таку ж думку висловило і Мінсоцполітики у своєму листі від 27.04.2012 р. №70/06/186-12. До речі, немає у законодавстві й заборони на звільнення у період хвороби за угодою сторін, за переведенням тощо ― тобто з будь-яких підстав звільнення, ініціатором якого є не роботодавець.

За відсутності поважних причин, коли роботодавець зобов’язаний звільнити працівника саме у строк, про який той просить (їх перелік наведено у ч. 1 ст. 38 КЗпП), працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про наступне звільнення за два тижні.

Зверніть увагу, що законодавство не передбачає обов’язкового двотижневого відпрацювання перед звільненням за власним бажанням, адже у ст. 38 КЗпП визначено лише обов’язок працівника письмово попередити роботодавця про наступне звільнення за два тижні. Таке попередження не залежить від того, чи працює працівник у момент попередження, чи перебуває на лікарняному або ж знаходиться у відпустці ― він може хворіти навіть протягом усіх двох наступних тижнів і не відпрацювати фактично жодного дня після подання заяви про звільнення й роботодавець, навіть у такому випадку, не вправі відмовити йому у звільненні після спливу строку попередження.

Працівник,  страховий випадок щодо якого настав до моменту звільнення, є застрахованим, а допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується йому  за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності  незалежно від звільнення застрахованої особи. Отже, лікарняний, зокрема, декретний, в цьому випадку оплачується в повному розмірі.

Відповідно, на такий декретний лікарняний нараховується ЄСВ і він відображається в звіті з ЄСВ на загальних підставах окремим рядком з заповненням графи 16 та кодом ЗО 42.

Згідно зі ст. 9 Закону про відпустки, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, включається  час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню. Отже, час перебування у декретній відпустці, якщо працівниця звільняється, підлягає компенсації. А для цього в звіті з ЄСВ необхідно зазначити окремий рядок з сумою розрахункових при звільненні.В даному випадку це буде сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, з заповненням графи 15 – «14» днів по дату звільнення включно.

Окремо заповнюється також таблиця 5 про звільнення на загальних підставах з категорією особи 1 (якщо працівниця з трудовою книжкою) або 2 (якщо без трудової).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі