Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Чи звільняється підприємець-"єдинник" з інвалідністю від ЄСВ за себе?

Підприємець-"єдинник" ІІ групи оформив інвалідність. При цьому він ще не досяг пенсійного віку. Чи будуть пільги у такого фізособи-підприємця зі сплати ЄСВ за себе?

Відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно з ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ особи, зокрема, зазначені у пункті 4 частини 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Отже, якщо ФОП є особою з інвалідністю, хоча він і не досяг пенсійного віку, він звільняється від сплати за себе ЄСВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
2 група ЄП , Єдиний соціальний внесок , Підприємці , Пільги

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі