Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ЄСВ за сумісництвом сплачується виходячи з фактично нарахованої зарплати

Працівник перебуває у декретній відпустці для догляду за дитиною до 6-ти років. В цей час оформляється за сумісництвом на 0,5 ставки директором приватного підприємства. ЄСВ сплачується з фактичної зарплати 0,5 від "мінімалки" з відображенням у звіті ЄСВ як зарплата не за основним місцем роботи. Чи правильно було сплачувати ЄСВ в такому розмірі?

Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати, за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 1 Закону про оплату праці).

Основне місце роботи – місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу (п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ).

Відповідно до ч. 5 ст. 8  Закону про ЄСВ,  ЄСВ на заробітну плату працівників (окрім осіб з інвалідністю) встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄСВ.

У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ - 22% застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Отже,  ЄСВ слід нараховувати на фактичну зарплату працівника (0,5 мін. зарплати) без доплати до мінімального розміру страхового внеску.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі