Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ФОП перейшов на загальну систему: що з ЄСВ, який сплачено за період перебування на ЄП?

Чи має право ФОП, який з ІІ кварталу перейшов зі спрощеної системи на загальну, включити у витрати за ІІ квартал 2019 р. суму ЄП за І квартал, а сплачену в ІІ кварталі, суму сплати ЄСВ за себе за І квартал, а сплачену в ІІ кварталі, суму ЄСВ нараховану на зарплату працівників?

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців передбачений ст. 177 ПКУ.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (пп. 177.2 ПКУ).

Для визначення загального оподатковуваного доходу застосовується касовий метод, а при визначенні витрат враховуються тільки ті витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату (підкатегорія 104.05,«ЗІР», запитання: «Як формується загальний оподатковуваний дохід та сума витрат ФОП на загальній системі оподаткування, а саме за касовим методом чи за першою подією?»).

На підставі вищесказаного податківці у підкатегорії 104.05, «ЗІР» (питання: «Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування враховувати документально підтверджені витрати, які були фактично понесені під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?») зазначають: оскільки для визначення чистого оподатковуваного прибутку витрати фізичної особи – підприємця на загальній системі оподатковування формуються при отриманні доходу, то така фізична особа має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.

Будь-яких інших роз’яснень по перехідним операціям від податківців немає.

Таким чином, якщо витрати були понесені для отримання доходу, який отримано вже на загальній системі – за датою отримання коштів, то незалежно від того, що ці витрати були понесені ще на спрощеній системі, вони мають бути враховані при визначені чистого оподатковуваного прибутку ФОП-"загальносистемника". Тобто витрати мають прив’язку до доходів. І саме від цього слід відштовхуватися при визначені, чи мають витрати бути вже враховані на загальній системі.

Вважаємо, що всі зазначені у питанні витрати, а саме – ЄСВ, сплачений як за себе, так і за працівників, а також ЄП стосуються доходу, отриманого ще на спрощеній системі оподаткування, адже такі витрати, хоча й були фактично сплачені на загальній системі оподаткування, втім не мають відношення до доходу ФОП вже в якості ФОП-"загальносистемника". А тому, вважаємо, що такі витрати не мають місце при визначенні чистого оподатковуваного прибутку у ІІ кварталі.

Оскільки роз’яснень з цього приводу з боку податківців немає, радимо звернутися до них за ІПК.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі