Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ФОП – «загальник» має збиткові місяці: як розрахувати базу для ЄСВ за рік?

Як розрахувати базу для нарахування ЄСВ за рік для ФОП на загальній системі, якщо мали місце місяці з від'ємним фінрезультатом (збитком)?

Податківці в «ЗІР» (підкатегорія 301.06) зауважують, що у графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма № Д5 річна), затвердженого наказом Мінфіну №435, відображаються, зокрема, фізособами – підприємцями на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації.

У рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

Тобто, загальний чистий дохід за рік згортається зі збитком за рік, а отриманий результат ділиться на кількість місяців діяльності  ФОП. Надалі цей середньомісячний дохід в однаковій сумі проставляється в графі 3 таблиці 1 Додатку 5 за кількість місяців перебування на обліку ФОП як платника ЄСВ. Зазначені суми будуть базою для нарахування ЄСВ (22%).

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі