Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

На період декретної відпустки підприємець – «єдинник» не звільняється від сплати ЄСВ за себе

З 02.01.2019 р. до 07.05.2019 р. фізособа - підприємець на ІІ групі ЄП перебуватиме у відпустці по вагітності та пологах. Чи потрібно їй в цей період сплачувати ЄСВ?

ДФС у Черкаській області роз'яснює, що згідно зі ст. 4 Закону про ЄСВ платниками ЄСВ є, зокрема, фізичні особи – підприємці (у т.ч. ті, хто обрав спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Зазначені особи сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували вони дохід, чи ні.

Виключенням є фізичні особи – підприємці (у т.ч. ті, хто обрав спрощену систему оподаткування), які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Отже, особа, яка обліковується в ДФС як платник ЄСВ, зобов’язана щокварталу сплачувати єдиний внесок (для 2019 року) у розмірі не меншому ніж 918,06 грнна місяць/не менше за 2754,18 грн за квартал. Термін сплати - до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня).

Таким чином, на період декретної відпустки ФОП на єдиному податку, яка не працює та не отримує дохід (прибуток), не звільняється від сплати ЄСВ за себе.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі