Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Відображення «перехідних» відпускних у звіті з ЄСВ

Як показувати «перехідні» відпусткові у звіті з ЄСВ?

Податківці у своєму роз'ясненні у «Віснику. Офіційно про податки» вказували, що з метою правильного визначення бази нарахування єдиного внеску та застосування максимальної величини бази нарахування єдиного внеску для відповідних місяців у випадку нарахування сум заробітку (доходу) за дні щорічної та додаткової відпустки необхідно відносити такі нарахування до бази нарахування єдиного внеску місяців, за які вони нараховані (тобто до місяців, на які доводяться календарні дні оплачуваної відпустки).

За таким самим принципом потрібно відображати суми заробітку (доходу) за дні щорічної перехідної відпустки в таблиці 6 додатка 4 до Порядку №435.

Згідно з п. 9 розділу IV Порядку №435 в таблиці 6 додатка 4 до цього Порядку суми, нараховані за дні щорічної і додаткової відпустки, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» (реквізит 17) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на день відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування 10. Суми днів відпустки наступних місяців включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.

На одну застраховану особу допускається декілька записів в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435, якщо впродовж одного звітного періоду (місяця) застрахованій особі було здійснено нарахування, якщо нарахування здійснювалися за поточні і майбутні періоди (суми заробітку (доходу) за дні щорічної та додаткової відпустки). Тож суми перехідної відпустки будуть відображатися у звіті з ЄСВ за місяць початку такої відпустки.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі