• Посилання скопійовано

Заповнюємо Звіт з ЄСВ у місяці зміни статусу працівника з основного на «сумісника»

Як заповнити Звіт з ЄСВ у місяці зміни статусу працівника з основного на «сумісника»?

Працівник протягом місяця працював за трудовим договором спочатку за основним місцем роботи, а потім за сумісництвом. Як заповнити таблиці 5 та 6 Звіту з ЄСВ? Про це розповіли фахівці Пенсійного фонду на сайті «Вісника».

Якщо застрахована особа протягом одного звітного періоду (місяця) звільнилася з основного місця роботи та працевлаштувалася на роботу за сумісництвом у межах одного страхувальника (роботодавця), то в таблиці 5 Звіту з ЄСВ відображають два записи:

у першому рядку у графі 7 «Категорія особи» зазначається категорія особи 1 (найманий працівник з трудовою книжкою), а у графі 11 — дата закінчення трудових відносин (звільнення з роботи);

у другому рядку у графі 7 зазначається категорія особи 2 (найманий працівник без трудової книжки), а у графі 11 — дата початку трудових відносин (прийняття на роботу).

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ відомості про нарахування заробітної плати (доходу) стосовно такої застрахованої особи відображаються одним рядком, у якому зазначається сума заробітної плати (доходу), нарахована за час роботи за основним місцем працевлаштування, плюс сума заробітної плати (доходу), нарахована за час роботи за сумісництвом, а в реквізиті 22 зазначається «1» («так»).

У реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» цієї таблиці зазначається інформація про кількість календарних днів тривалості трудових відносин у звітному місяці лише в одному рядку, де відображено дані про суми нарахованої заробітної плати за основним місцем роботи.

А чи можлива ситуація, коли зміна статусу основного на сумісника відбувається без звільнення? Чи можливо це оформити наказом про переведення?

На жаль, це питання наразі є складним.

В іншому своєму роз'ясненні фахівці Пенсійного фонду та ДФС відповідали ствердно. І навіть давали поради, як це переведення слід відобразити в Звіті з ЄСВ.

Зокрема, вони вважали, що у таблиці 6 Звіту з ЄСВ щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів.

Також вони доводили, що зазначена таблиця містить реквізит 20 «Ознака наявності трудової книжки (1 — так, 0 — ні)». У цьому реквізиті заповнюється значення «1», якщо особа працює на підставі укладеного трудового договору із оформленням трудової книжки та із занесенням до неї запису про працевлаштування, або значення «0» — якщо особа працює за сумісництвом.

На підставі цих особливостей надалися такі рекомендації: у випадку зміни сумісництва на основне місце роботи без припинення трудових відносин протягом звітного періоду для такого працівника в таблиці 6 звіту за формою №Д4 необхідно заповнювати два рядки. У кожному з них слід окремо зазначати суму заробітної плати й нарахований єдиний внесок як для основного працівника та як для сумісника (зазначивши у графі 22 відповідну «Ознаку наявності трудової книжки»). У графі 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» зазначається інформація про кількість календарних днів трудових відносин у звітному місяці лише в одному рядку, де відображено дані про суми нарахованої зарплати за основним місцем роботи.

Але це було в 2016 році. А в 2018 році юридичний відділ Мінсоцполітики раптом змінив свою думку і заявив, що жодного переведення — тільки звільнення. Коментар редакції до листа Мінсоцполітики від 18.10.2017 р. №446/0/22-17/134 читайте тут.

Тож наразі маємо дві протилежні точки зору. Тому кожному роботодавцю у разі потреби краще за все звернутися до ДФС та ПФУ за індивідуальною консультацією з цього приводу та діяти вже за нею.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202435
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241181
  • Компенсація при звільненні мобілізованому працівнику
    В лютому 2024 року звільняється працівник, який був мобілізований в березні 2022 року. Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?
    15.02.20241 4484
  • ФОП був на ЄП, потім на загальній системі, потім знову на ЄП: як заповнити ЄСВ-додатки в деклараціях?
    ФОП з 01.01.2023 по 31.07.2023 р. перебував на ЄП 2%, потім з 01.08.2023 по 30.09.2023 р. на загальній системі, з 01.10.2023 по 31.12.2023 р. знову на ЄП 5%. Усі 12 місяців 2023 року ФОП сплачував ЄСВ в сумі 1474,00 грн і хоче задекларувати цю сплати для зарахування страхового стажу. Як заповнити ЄСВ-додатки у декларації з ЄП та декларації про доходи?
    26.01.202494
  • Добровільна сплата ЄСВ ФОПом: декларація та штрафи
    Якщо ФОП, який зареєстрований 25.05.2023 р., сплатить ЄСВ за період червень - грудень 2023 р. (10318,00 грн) в січні 2024 р. та відобразить нарахування: жовтень 2023 р. – 2948,00 грн, листопад 2023 р. – 2948,00 грн, грудень 2023 р. – 4422,00 грн, то до страхового стажу буде зараховано 3 місяці? Чи для зарахування до стажу семи місяців краще відобразити в звітності нарахування в розрізі кожного місяця в сумі 1474,00 грн? Чи буде штраф за несвоєчасну сплату, в якому розмірі?
    22.01.20241 8033