Варто звернути увагу, що Законом про ЄСВ передбачено можливість для пенсіонерів за віком, що є підприємцями, бути платником єдиного внеску за умови самостійного визначення для себе бази нарахування єдиного внеску. Таким чином, якщо підприємець, що є пенсіонером за віком, здійснив нарахування ЄСВ в межах максимальної величини, то це не є помилкою.
Варто звернути увагу, що формою звітності за формою №Д5 не передбачено подання уточнюючої чи скасовуючої форми.
У «ЗІР» (підкатегорія 301.09) податківці зазначали: «суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягає сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню».
Щодо проведення перевірки за власним бажанням платника податків, то таку можливість передбачено п. 75.1.2 ПКУ, за яким документальною невиїзною позаплановою електронною перевіркою за заявою платника податків вважається перевірка, що проводиться на підставі заяви, поданої платником податків з незначним ступенем ризику. Така заява подається за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки. З порядком подання суб’єктом господарювання та формою заяви можна ознайомитися тут>>
Окрім цього, відповідно до форми №Д6 передбачено, що такий звіт подається особою, яка уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідно вносити зміни до суми нарахованого ЄСВ зазначеного у формі №Д5 через подання таблиці 3 форми №Д6 вважаємо неправильним.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись