• Посилання скопійовано

Отец имеет право использовать отпуск по уходу за ребенком

Работник просит отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет, который родился 30.10.2015 г., аргументируя тем, что его жене тяжело справляется с детьми. Первый ребенок, которому уже 3,5 года, инвалид детства. Можна ли предоставить ему этот отпуск? Какие необходимо документы и будет ли сохраняться за ним место работы?

На основании ч. 3 ст. 18 Закона Украины «Про отпуска» отец имеет право использовать отпуск по уходу за ребенком до достижения ребенком 3 лет частично или полностью. 

Согласно ст. 181 КЗоТУ такой вид отпуска предоставляется на основании заявления отца в пределах установленного периода и оформляется приказом собственника или уполномоченным органом. Заявление пишется на основании Свидетельства о рождении ребенка, за которым будет ухаживать отец. Стоит приложить к заявлению копию Свидетельства о рождении ребенка.

Данный отпуск зачисляется как в общий стаж, так и в беспрерывный стаж работы, и в стаж по специальности.

Но в стаж для исчисления ежегодного отпуска не включается.

Также статьей 2 Закона Украины «Про отпуска» установлено гарантию в сохранении места работы во время нахождения работника в отпуске.

Последним абзацем ст. 40 КЗоТУ определено: не допускается по инициативе предприятия увольнение работника, который находится в отпуске.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111