З 01.01.2015 року поняття “страховий стаж” визначено у Законі України від 23.09.1999 р. №1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі, Закон №1105), який викладено у новій редакції. Згідно оновленої редакції пп. 8 ч. 1 ст. 1 закону, страховий стаж -це період (строк), протягом якого особа підлягає соціальному страхуванню відповідно до видів соціального страхування.
Згідно пп. 13 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є також особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону №1105 період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок, це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати і розміру єдиного внеску на соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).
Нагадаємо, що в майбутньому страховий стаж впливає на розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності. Статтею 24 Закону №1105 визначено розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності залежно від страхового стажу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити