• Посилання скопійовано

Додаткова відпустка за особливий характер праці підлягає компенсації при звільненні

На підприємстві колективним договором передбачено відпустку за ненормований робочий день тривалістю 4 дні. Чи має право працівник на компенсацію днів додаткової відпустки за ненормований робочий день при звільненні?

Запитання: На підприємстві колективним договором передбачено відпустку за ненормований робочий день тривалістю 4 дні. Чи має право працівник на компенсацію днів додаткової відпустки за ненормований робочий день при звільненні? Чи можна використати цю відпустку в наступному році за бажанням співробітника (припустимо в 2015 році взяти дні, які не використали в 2014)?

Відповідь: Щорічна  додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР (далі – Закон про відпустки). Працівникам з ненормованим робочим днем надається така відпустка тривалістю до  7 календарних  днів  згідно  із  списками посад,  робіт та професій, визначених колективним договором, угодою. Конкретна тривалість   щорічної   додаткової   відпустки   за особливий  характер  праці  встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. 


Оскільки ця відпустка – щорічна, то на неї розповсюджуються всі правила, що передбачені для надання щорічних відпусток, зокрема, щорічної основної відпустки. Це означає, що дні щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці можна замінити грошовою компенсацією згідно ст. 24 Закону про відпустки, та вона підлягає компенсації при звільненні.

Відповідно, такі відпустки теж накопичуються так само, як і щорічні основні відпустки, тобто працівник може використати дні щорічної  додаткової відпустки за особливий характер праці у наступному році.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111