• Посилання скопійовано

Лікарняні виплачуються, як і раніше, з 6-го дня непрацездатності

Як відбувається фінансування виплати лікарняних та декретних Фондом з 01.01.2015 р.?

В умовах змін, унесених новою редакцією Закону №1105 до системи державного соціального страхування з 01.01.2015 р., це питання турбує багатьох роботодавців. Але непокоїтися немає причин: як і раніше, новостворений Фонд оплачуватиме і декретні, і допомогу з тимчасової непрацездатності починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК) інвалідності працівника. При цьому, як і раніше, виплачуватимуться лікарняні як унаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, так і в разі такого нещасного випадку або професійного захворювання (ч. 2 ст. 22, ч. 3 ст. 42 Закону №1105).


 Залишено поки що й різні порядки отримання фінансування (хоча тепер таке фінансування відбуватиметься в межах одного фонду, але, як і раніше, за різними видами соцстрахування).

Як і раніше, кошти на виплату декретних та лікарняних у межах соцстрахування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності роботодавець отримує на окремий рахунок і виплачує працівнику тільки після їх отримання (згідно з Порядком №26).

Натомість кошти на виплату лікарняних у межах соцстрахування у зв'язку з нещасним випадком на виробництві надходять на поточний рахунок роботодавця і компенсують уже здійснену виплату таких лікарняних (відповідно до Порядку №24).

В обох випадках підставою для отримання фінансування є заява-розрахунок, подана Фонду роботодавцем (форми таких заяв затверджені як додатки до Порядку №26 та Порядку №24).

Зверніть увагу: зазначені порядки, як і інші нормативні акти, прийняті ФСС з ТВП та ФСС НВ, зберігають чинність до затвердження відповідних рішень Фондом, зокрема щодо затвердження нового порядку отримання фінансування від Фонду (відповідно до п. 9 р. VII Закону №1105).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 121
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023165
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231