Запитання: Працівник був направлений у відрядження за кордон. Але за власною ініціативою він залишився за кордоном ще на два дні (неробочі дні на підприємстві), поза межами строків відрядження, затверджених наказом про відрядження. Як в цьому випадку потрібно нараховувати добові? Чи має право підприємство в даному випадку транспортні витрати на зворотну дорогу (вартість квітка на літак, потяг) включити в витрати підприємства в бухгалтерському та податковому обліку?
Відповідь: На нашу думку, гарантії відрядженого працівника, встановлені ст. 121 КЗпП, поширюються тільки на час відрядження. А отже, працівник точно не має права на добові після закінчення відрядження (строк якого визначається за наказом керівника).
І (це вже виключно на нашу думку) він не має права на фінансування проїзду до місця роботи з місця відрядження в разі затримки у відрядженні без поважних причин. Таку ж точку зору наводили і податківці в листі від 18.03.2013 р. N 1597/В/17-1114:
„За час затримки у місці перебування у відрядженні без поважних причин працівникові не виплачується заробітна плата, не відшкодовуються добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші витрати”.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись