• Посилання скопійовано

Працівник не має права на добові після закінчення відрядження

Працівник був направлений у відрядження за кордон. Але за власною ініціативою він залишився за кордоном ще на два дні (неробочі дні на підприємстві), поза межами строків відрядження, затверджених наказом про відрядження. Як в цьому випадку потрібно нараховувати добові?

Запитання: Працівник був направлений у відрядження за кордон. Але за власною ініціативою він залишився за кордоном ще на два дні (неробочі дні на підприємстві), поза межами строків відрядження, затверджених наказом про відрядження. Як в цьому випадку потрібно нараховувати добові? Чи має право підприємство в даному випадку транспортні витрати на зворотну дорогу (вартість квітка на літак, потяг) включити в витрати підприємства в бухгалтерському та податковому обліку?

Відповідь: На нашу думку, гарантії відрядженого працівника, встановлені ст. 121 КЗпП, поширюються тільки на час відрядження. А отже, працівник точно не має права на добові після закінчення відрядження (строк якого визначається за наказом керівника).


 

І (це вже виключно на нашу думку) він не має права на фінансування проїзду до місця роботи з місця відрядження в разі затримки у відрядженні без поважних причин. Таку ж точку зору наводили і податківці в листі від 18.03.2013 р. N 1597/В/17-1114: 

„За час затримки у місці перебування у відрядженні без поважних причин працівникові не виплачується заробітна плата, не відшкодовуються добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші витрати”.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111