• Посилання скопійовано

Порядок повідомлення ДФСУ про нового працівника ще не затверджено

Яким чином, в які строки і чи є порядок згідно з яким підприємство повинно повідомити ДФСУ про прийняття нового працівника? Які санкції передбачені за неповідомлення?

Запитання: В новій редакції викладено статтю 24 КЗпП, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного соцвнеску про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном. Яким чином потрібно, в які строки і чи є порядок, згідно якого підприємство повинно повідомити фіскальну службу про прийняття нового працівника, а також які санкції передбачені за неповідомлення?

Відповідь: Наразі порядку повідомлення ДФСУ про прийняття на роботу нового працівника ще не затверджено – оскільки таке повідомлення стало обов’язком у зв’язку із набранням чинності з 01.01.2015 р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. №77-VIII, а підзаконні нормативні акти від КМУ (зокрема, і такий порядок повідомлення) мають з’явитися , як передбачено Прикінцевими та перехідними положеннями, протягом 3-х місяців з цієї дати.  

Що стосується санкцій, то наразі ст. 265 КЗпП  передбачено за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - четвертим частини другої цієї статті – фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати. І саме цей штраф, на нашу думку, має застосовуватися за неповідомлення податківців про прийняття на роботу нового працівника, адже таке повідомлення передбачено трудовим законодавством – новою редакцією ст. 24 КЗпП

Також порушення законодавства про працю (до якого теж належить КЗпП) передбачає адміністративну відповідальність за ст. 41 КЗпАП- штраф на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.).

Але, на нашу думку, ці штрафи не повинні застосовуватися до затвердження порядку зазначеного повідомлення. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111