Ні, не може. I ось чому.
Відповідно до п. 1.1 Iнструкції №502, пункт обміну іноземної валюти — це структурна одиниця, яка відкривається банком (фінансовою установою), у т. ч. на підставі агентських договорів з юрособами-резидентами, а також національним оператором поштового зв'язку, де здійснюються валютно-обмінні операції для фізичних осіб — резидентів та нерезидентів.
Придбання підприємством іноземної валюти у фізособи також є неможливим. Адже ч. 3 ст. 6 Декрету №15-93 стверджує, що резиденти і нерезиденти — фізичні особи мають право продавати іноземну валюту уповноваженим банкам та іншим фінансовим установам, які одержали ліцензію Національного банку України, або за їхнім посередництвом іншим фізичним особам — резидентам, а також національному оператору поштового зв'язку, який одержав ліцензію Національного банку України.
А згідно з ч. 1 ст. 6 Декрету №15-93, торгівля іноземною валютою на території України резидентами і нерезидентами — юридичними особами здійснюється через уповноважені банки та інші фінансові установи, що одержали ліцензію на торгівлю іноземною валютою НБУ, виключно на міжбанківському валютному ринку України.
Отже, якщо підприємство не має валютного рахунка, воно може придбати іноземну валюту, зокрема для видачі авансу на відрядження, виключно в уповноваженому банку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись