• Посилання скопійовано

Проходження виробничої практики на підприємстві у разі відсутності відповідної посади

Чи може підприємство не оформлювати трудові відносини на час проходження практики студентом, якщо на підприємстві відсутня відповідна посада, але є відповідне технічне забезпечення для проходження практики?

Відповідно до п. 2.3 Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міносвіти від 08.04.1993 р. №93 (далі – Положення №93), студенти можуть самостійно з дозволу відповідних кафедр або циклових (предметних) комісій підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання.

Ч. 2 ст. 51 Закону про вищу освіту встановлено, що керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані забезпечити створення належних умов для проходження практики на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії відповідно до законодавства.

В консультації "Оформлення студента на практику: чи укладати трудовий договір?" було розглянуто детальний порядок проходження практики студентами та випадки укладання трудових відносин з ними. 

В ній вказано: неоформлення на час практики трудових відносин із студентом-практикантом на сьогодні допустиме лише у випадках, коли студенти не виконують жодної роботи на підприємстві. В разі, якщо практика передбачає роботу на певному робочому місці, підприємство має прийняти працівника за трудовим договором. Адже допуск до роботи без оформлення трудового договору на сьогодні тягне відповідальність у вигляді значних штрафів (див. ст. 265 КЗпП та ст. 41 КУпАП).

Зауважимо, що коли йдеться про прийняття працівника на роботу за трудовим договором, мається на увазі не просто прийняття на роботу за будь-якою посадою, а прийняття на ту посаду, трудові обов’язки згідно з якою практикант виконуватиме! Отже, якщо студент вже працює на такому підприємстві, то приймати його на іншу посаду необхідно лише в тому випадку, якщо під час практики він виконуватиме трудові обов’язки за такою іншою посадою (зокрема, відповідно до посадових інструкцій за нею). Якщо ж студент не виконуватиме під час практики будь-яких трудових обов’язків згідно її графіку, то укладати із таким студентом новий трудовий договір підстав немає. 

Відповідно до п. 5.2 розд. 5 Положення №93 витрати на практику студентів вищих навчальних закладів входять складовою частиною в загальні витрати на підготовку спеціалістів. Розмір витрат на практику студентів визначається кошторисом-калькуляцією, що розробляє вищий навчальний заклад і погоджує з базами практики, із розрахунку вартості проходження практики одного студента за тиждень.

Зверніть увагу! Оплата праці керівника практики від навчально-виховних закладів (шкіл, гімназій та інші) по керівництву педагогічною практикою студентів здійснюється за рахунок коштів вищих навчальних закладів, передбачених в кошторисах на практику за нормативами погодинної оплати (п. 5.3 Положення №93).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»