• Посилання скопійовано

Працевлаштування інваліда суб’єктом охоронної діяльності

Фірма займається охоронною діяльністю. На підприємстві - 27 осіб, 6 - не задіяні у виконанні заходів охорони. Чи повинно підприємство брати на роботу інваліда?

ЗапитанняФірма займається охоронною діяльністю. В Законі про охоронну діяльність зазначено, що працевлаштування інвалідів здійснюється суб'єктом охоронної діяльності згідно з чинним законодавством виходячи з кількості штатних працівників, не задіяних безпосередньо у виконанні заходів охорони. На підприємстві штат 27 осіб, 6 осіб не задіяні у виконанні заходів охорони. Чи повинно підприємство брати на роботу інваліда?

Відповідь:

Дійсно, в ч. 6 ст. 11 Закону України «Про охоронну діяльність» передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється суб'єктом охоронної діяльності згідно з чинним законодавством виходячи з кількості штатних працівників, не задіяних безпосередньо у виконанні заходів охорони.

Водночас порядок та норматив працевлаштування інвалідів визначається Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Відповідно до абз. 11 ст. 19 зазначеного Закону, норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, порядок його встановлення визначаються виключно цим Законом; якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі, застосовуються положення цього Закону.

З огляду на таке, судова практика, в разі виникнення спору, скоріше за все, не підтримає позицію охоронного підприємства, яке діятиме відповідно до норми Закону України «Про охоронну діяльність», та всупереч Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Як приклад можна навести постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 червня 2013 року №826/8305/13-а.

Отже, на нашу думку, охоронному підприємству необхідно працевлаштовувати інвалідів відповідно до загального порядку, передбаченого згаданим Законом.

Також варто зазначити, що існує відповідна судова практика, згідно з якою, обов’язок підприємства зі створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов’язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування (постанова Верховного Суду України від 2 квітня 2013 року №21-95а13. Верховний Суд зазначає, що Згідно зі статтею 18-1 названого Закону пошук підходящої роботи для інваліда здійснює державна служба зайнятості.

Це означає, що в разі, коли підприємство подало до центру зайнятості звіт про вакансії, але інваліда на роботу направлено не було, і він не був працевлаштований, підприємство не несе відповідальності за невиконання нормативу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202431
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202423
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024319
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427