Законодавством не передбачено єдиних стандартів штатного розпису, тож він може мати довільну форму (крім бюджетних установ та організацій, які складають документ за формою відповідно до наказу Мінфіну від 28.01.2002 р. №57).
Одним із законодавчих документів, в якому згадується штатний розпис, є Господарський кодекс України. Зокрема, ч. 3 ст. 64 ГКУ передбачено, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Розробляти штатний розпис потрібно, спираючись на внутрішні організаційно-нормативні документи: діючу структуру з чисельністю працівників, положення з оплати праці. Позаяк у штатному розписі підприємства визначається чисельність працівників за кількістю штатних одиниць за кожною передбаченою штатним розписом посадою (професією), звертаємо увагу, що посади (професії) в штатному розписі мають бути визначені з дотриманням Класифікатора професій.
Тож, керуючись вищезазначеними нормами, підприємству потрібно розробити штатний розпис, який включатиме не тільки оклади за професіями, а й погодинну тарифну ставку.
На практиці підприємства, у яких різна форма оплати праці – оклади та тарифні ставки, розробляють та застосовують два варіанти штатного розпису:
1. у графу «Посадові оклади, грн» додають тарифну ставку і отримують графу з назвою «Посадові оклади (годинна тарифна ставка), грн»;
2. додають окрему графу з назвою «Годинна тарифна ставка, грн» поруч з графою «Посадові оклади, грн».
Чинним законодавством не врегульоване питання, як саме потрібно відображати погодинну тарифну ставку в штатному розписі. Тож місячний оклад визначають множенням годинної тарифної ставки на середньомісячну кількість робочих годин у календарному році, тобто множенням годинної ставки за певною посадою на норму робочих годин за рік, а отриманий результат поділити на 12 (кількість місяців у році). За потреби додаються суми доплат та надбавок.
Бланк штатного розпису, який можна взяти за основу, можна завантажити тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити