Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення затверджені Постановою №1078. Відповідно, у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Тобто він є базовим для обчислення індексу споживчих цін.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103%.
Статтею 39 Закону про Держбюджет - 2024 визначено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення, через призупинення індексації на 2023 за пп. 3 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет - 2023, проводиться наростаючим підсумком починаючи з 1 січня 2024 року.
Тобто базовим місяцем нарахування індексації зарплати став грудень 2023 року, оскільки нарахування індексації відновили з 1 січня 2024 року.
Нагадаємо, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Але не кожне зростання зарплати означає появу нового базового місяця. Тож в даній ситуації зміна відсотку зайнятості до окладу кожного конкретного працівника не є підставою для зміни базового місяця.
Таким чином, індексація проводиться в загальному порядку, тобто, в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити