• Посилання скопійовано

Директор без зарплати, трудова книжка та середньооблікова чисельність

Засновник ТОВ є і директором цього ТОВ. Чи може у такому разі не нараховуватись директору заробітна плата? Чи робити запис у трудову книжку і чи можна не включати до середньооблікової чисельності працюючих?

Чи може не нараховуватись директору, який є засновником, заробітна плата?

Так, може.

Юридично засновник виконує не обов’язки директора підприємства, а лише покладені на нього певні управлінські функції. І це головна його відмінність від директора — найманого працівника. 

Виконання засновником обов’язків директора визначено такими нормами законодавства:

  • ч. 2 ст. 65 та ч. 4 ст. 128 ГКУ, відповідно до якої засновник може здійснювати свої права на управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи на основі статуту або інших установчих документів.
  • ч. 3 та ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік, відповідно до якої вести бухоблік, а отже, підписувати фінансову, податкову та іншу звітність має право засновник.
  • пп. 48.5.1 ПКУ, відповідно до якої власник може підписувати податкову декларацію особисто.

При цьому укладати трудовий договір із засновником не потрібно. Це говорить про те, що засновника, який прийнятий на посаду директора як наймана особа, можна звільнити, зазначивши розгляд його звільнення у рішенні/протоколі, і тут же вказати, що на цю ж особу покладаються управлінські функції підприємством за вищевказаними нормами.

Тому, якщо трудового договору з директором немає, то нема й обов’язку нараховувати та виплачувати йому заробітну плату. Тим більше жодна законодавча норма не зобов’язує власника підприємства укладати угоди з самим собою, в т. ч. і трудовий договір.

Оскільки згідно із законодавством трудові відносини передбачають оплату праці найманого працівника, то при оформленні повноважень засновника як директора питання про оплату його праці не ставиться. Крім того, не потрібно здійснювати відрахування до бюджету ПДФО, ЄСВ та військового збору. Отже, коли відсутня база оподаткування (зарплата) та її оподаткування, то й питання про відображення такого директора у додатках єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, не виникає.

 

Чи робити запис у трудову книжку і чи включати засновника до середньооблікової чисельності працюючих?

Запис про те, що засновник здійснює управлінські функції підприємством, до трудової книжки не вноситься. Також засновник не включається до середньооблікової чисельності працюючих, оскільки з такою особою не укладений трудовий договір.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»