Чи можна відкрити ФОПа?
Так, можна відкрити. Адже чинним законодавством немає заборони.
Причому якщо дружина чи чоловік отримує допомогу при народженні дитини, після реєстрації ФОП виплати зберігаються і ніяк не зміняться, тому що допомога нараховується одноразово, її сума законодавчо закріплюється на момент її оформлення і не може бути змінена (див. також консультацію тут).
Чи слід ФОПу платити ЄСВ?
Відпустка по догляду за дитиною ніяк не впливає на необхідність ФОП сплачувати ЄСВ.
Тобто, ФОП, який пере6уває у такій відпустці, сплачує ЄСВ в загальному порядку. Це також означає, що на такого ФОП поширюються і пільги із сплати ЄСВ, що стосуються будь-яких ФОП.
Наприклад, з 01.03.2022 р. до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану ФОП на будь-якій системі оподаткування мають право не сплачувати ЄСВ і не подавати у складі податкової декларації додаток з розрахунком ЄСВ (див. пп. 9-19 розд. VІІІ Закону про ЄСВ).
ФОП на загальній системі оподаткування можуть не сплачувати за себе ЄСВ у разі відсутності прибутку (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Якщо ФОП (як «загальники», так і «єдинники») одночасно перебувають у трудових відносинах, і роботодавець за основним місцем сплатив за них ЄСВ у розмірі не менше за мінімальний страховий внесок, то вони можуть не платити ЄСВ за себе (ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ).
Про ЄСВ для ФОП можна почитати тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити