При укладенні трудового договору про дистанційну роботу роботодавець повинен ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором та надати працівникові рекомендації щодо роботи з обладнанням та засобами, які надає для виконання роботи. Ознайомлення може відбуватися у формі дистанційного інструктажу або шляхом проведення навчання безпечним методам роботи на конкретному технічному засобі. Тож, вказане ознайомлення можна провести дистанційно, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема шляхом відеозв’язку.
Письмова форма є обов'язковою при укладенні трудового договору про дистанційну роботу (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП), в якому за згодою сторін можуть передбачатися додаткові умови щодо безпеки праці.
На час дії військового стану умова про дистанційну (надомну) роботу може встановлюватися у наказі роботодавця без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу. З таким наказом працівника потрібно ознайомити протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження дистанційної роботи. У такому разі норми ч. 3 ст. 32 КЗпП не застосовуються (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).
Згідно з ч. 1 п. 3 ст. 29 КЗпП, до початку роботи за укладеним трудовим договором власник підприємства або уповноважений ним орган (керівник) зобов’язаний, зокрема, визначити працівникові його робоче місце. Таке робоче місце може бути розташоване і не за місцезнаходженням (юридичною адресою) підприємства, а, зокрема, в іншій місцевості (населеному пункті). Окрім того, за погодженням між працівником і роботодавцем виконання дистанційної роботи може поєднуватися з виконанням працівником роботи на робочому місці у приміщенні чи на території підприємства. Відповідні умови можуть бути погоджені в трудовому договорі про дистанційну роботу (ч. 6 ст. 60-2 КЗпП).
Отримати заяву про прийняття на роботу та підписані трудовий договір і наказ можна за допомогою пошти або перевізника. Інші документи (їх копії), які майбутні працівники подають при оформленні на роботу можна також надіслати поштою, передати перевізником або надіслати їх сканкопії на електронну адресу роботодавця.
Також потрібно завчасно подати до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити