• Посилання скопійовано

Як встановити шестиденний робочий тиждень?

Як перевести працівників з п’ятиденного робочого тижня на шестиденний?

Встановлення шестиденного робочого тижня замість п’ятиденного – це зміна істотних умов праці. Пропонуємо 7 правил переходу на шестиденний робочий тиждень.

 

Правила зміни режиму роботи 

1) Змінити істотні умови праці можливо, якщо на підприємстві є зміни в організації виробництва і праці. Режим роботи — істотна умова праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

2) Якщо на підприємстві є колдоговір, слід унести зміни до нього;

3) Зміни до колдоговору необхідно зареєструвати, згідно з Порядком повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів затвердженого КМУ постановою від 13.02.2013 р. №115. Якщо  колдоговору немає, то пункти 2 та 3 можна пропустити;

4) Трудовий колектив затверджує зміни до правил внутрішнього трудового розпорядку про зміну режиму роботи за поданням роботодавця (ч. 1 ст. 142 КЗпП);

5) Кадрова служба створює наказ про зміну істотних умов праці. 

Зверніть увагу! У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених ч.3 ст. 32 та ст. 103 КЗпП здійснюється не пізніше, ніж до запровадження таких умов, тобто не потрібно дотримуватися двомісячного строку попередження.

6) Кадровик повідомляє під підпис кожного працівника персонально про зміну істотних умов праці.

Кожен працівник має поставити дату, підпис і відмітку про те, що отримав повідомлення.

Якщо працівник відмовляється працювати за новими умовами, його слід звільнити за пп. 6 ст. 36 КЗпП.

7) Тих працівників, які згодилися працювати за новими умовами, роботодавець ознайомлює з новими ПВТР та колдоговором.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Два заступника директора та повідомлення в РТЦК
  У штатному розписі торгівельної фірми дві однакові посади «заступник директора», але різні функції та оклади. Як провести зміни у назвах посад, щоб один з заступників був «Заступник директора з фінансових питань», а другий - «Заступник директора по виробничим питанням»? Про зміни посад потрібно повідомляти РТЦК?
  Сьогодні 13:0317
 • Упорядкування трудових відносин за однією посадою
  Як упорядкувати трудові відносини з працівниками? Працівник був прийнятий на роботу за строковим договором, на час декретної відпустки іншої працівниці, але з ним призупинено дію ТД, у зв’язку з окупацією території. Зв’язок з цим працівником відсутній. Працівниця вийшла з декретної відпустки, але місце роботи знаходиться на окупованої території, з нею зв'язок є
  Сьогодні 12:0320
 • Як порахувати кількість зароблених днів відпустки в разі тимчасового заступництва?
  Працівник мав за своєю посадою право на 28 к.дн. щорічної основної відпустки. Проте він тимчасово заміняв іншого працівника, посада якого передбачає 30 к. дн. відпустки. Як порахувати кількість зароблених працівником днів відпустки?
  26.09.202338
 • У закордонне відрядження на власному авто: що з добовими?
  Працівник виїхав у відрядження на власному автомобілі 1 вересня. Наступного дня перетнув кордон з Польщею, що засвідчує штамп в паспорті. З якого дня потрібно нараховувати добові 80 євро для закордонного відрядження: з 1 вересня чи з дня перетину кордону - 2 вересня?
  25.09.2023366
 • Як оформити документально графік роботи працівника?
  Чи потрібно при прийомі працівника за сумісництвом вказувати в наказі про прийняття на роботу години роботи? Чи достатньо зазначити в наказі «Прийняти на роботу з посадовим окладом 10 000 грн з оплатою пропорційно відпрацьованого часу»?
  25.09.2023754