• Посилання скопійовано

Навантаження медпрацівника в приватному кабінеті

Приватний кабінет УЗД працює за таким режимом роботи: 5-денний робочий тиждень. Яким має бути щоденне навантаження медсестри (зовнішній сумісник - 0,25 ставки) та лікаря ультразвукової діагностики (зовнішній сумісник - 0,5 ставки) такого кабінету? Як правильно відображати їх в табелі обліку робочого часу?

Насамперед зазначимо, що працівників не за основним місцем (зовнішні сумісники) приймають на роботу за наявності вакантної штатної одиниці в штатному розписі за відповідної професією (посадою). Тобто приймають на роботу за посадою, визначеною штатним розписом, і з посадовим окладом, який в ньому вказаний.

 

Навантаження медпрацівника

Згідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному чи одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори на роботу за сумісництвом.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Тривалість роботи працівників за сумісництвом (у яких основне місце роботи державне підприємство) не може перевищувати 4 годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Виходячи з цього робота за сумісництвом не може перевищувати роботу, передбачену на 0,5 ставки. 

Крім цього, для медичних працівників, які є зовнішніми сумісниками, графік роботи має передбачати можливість переїзду з основного місця роботи до місця роботи за сумісництвом.

Звертаємо увагу, що за  сумісництвом,  не  мають  права працювати керівники державних  підприємств та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

Увага! Якщо зазначені медпрацівники за основним місцем роботи працюють не на державному підприємстві, то це обмеження до них не застосовується, вони можуть працювати за сумісництвом без обмеження встановленої норми робочого часу.

 

Відображення в табелі

Щодо складання графіків роботи медичних працівників, які працюють за сумісництвом слід пам’ятати, що він не може співпадати з часом, який зазначено у його графіку роботи за основним місцем роботи.  

В табелі лікарю та медсестрі кабінету УЗД відображається фактично відпрацьований час. Так, медсестрі (зовнішньому суміснику, яка працює на 0,25 ставки), яка працює на умовах щоденної роботи за 5-денним робочим тижнем проставляється по 2 відпрацьованих години,  а лікарю ультразвукової діагностики (зовнішньому суміснику, який працює на 0,5 ставки) такого кабінету, при умові щоденної роботи за 5-денним робочим тижнем проставляється по 4 відпрацьованих години.

Отже, лікарю та медсестрі нараховуватиметься заробітна плата за фактично відпрацьований час (ст. 102-1 КЗпП).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202492
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024389
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426