На період перебування основного працівника у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку роботодавець має право прийняти іншого працівника для заміщення тимчасово не зайнятої посади до фактичного виходу на роботу працівника, який перебуває у відпустці. Тому з таким працівником укладається строковий трудовий договір (п. 2 та п. 3 ч. 1 ст. 23 КЗпП).
До трудової книжки працівника, який працюватиме за строковим трудовим договором, вноситься запис у загальному порядку, без зазначення виду трудового договору та уточненням про те, що працівник приймається на час відпустки для догляду за дитиною до 3-х років, наприклад: «Прийнята на посаду економістом».
Формулювання «Прийняти за строковим трудовим договором на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до дня фактичного виходу на роботу основного працівника з відпустки» прописується тільки у наказі про прийняття працівника за строковим трудовим договором.
У запитанні зазначено, що основна працівниця, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку звільнилася до закінчення зазначеної відпустки, тому якщо працівник, який працює на підприємстві, влаштовує як спеціаліст, може продовжувати працювати й надалі. Оскільки, після закінчення строку трудового договору трудові відносини продовжуються і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк (ст. 39-1 КЗпП).
Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених ч. 2 ст. 23 КЗпП, вважаються такими, що укладені на невизначений строк.
Тобто переукладати, звільняти і знову заключати трудовий договір не потрібно. Відповідно, якщо працівник (прийнятий за строковим договором) продовжує працювати, то жодних записів до трудової книжки більше не вносять.
В даному випадку, внесено помилковий запис до трудової книжки, який потрібно виправити, керуючись Інструкцією №58.
Для виправлення запису в розділі «Відомості про роботу» трудової книжки потрібно:
- у графі 1 — зазначити наступний за порядком номер;
- у графі 2 — дату внесення змін;
- у графі 3 — написати: «Запис за №… недійсний. Прийнята на посаду економістом»;
- у графі 4 — дату і номер наказу про прийняття на роботу, запис з якого неправильно внесено до трудової книжки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити