Відповідно до ст. 11 Закону про відпустки, у випадку, якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, то вона продовжується (тобто надається після закінчення хвороби працівника) або її невикористана частина переноситься на інший період.
Тому, якщо працівник після лікарняного приступив до роботи і не хоче продовжувати її після хвороби, це його право. А невикористана частина відпустки (4 к.дні) повинна переноситися на інший період.
В даній ситуації, бухгалтеру слід оплатити е-лікарняний (перші п’ять днів за рахунок роботодавця, а починаючи з шостого дня – за рахунок ФСС, подавши заяву розрахунок та звітний довідковий об’єднаний звіт з Додатками 1 та 5) та відсторнувати суму відпускних за 4 к.дні, на які припали дні тимчасової непрацездатності, таким чином повернувши працівнику ці дні відпустки як невикористані. При цьому, оскільки працівник отримав суму відпускних повністю, то, щоб їх не повертати, працівнику потрібно провести виплату лікарняних за мінусом суми відпускних за 4 к.дні., віднімати суму відпускних потрібно із розрахованої суми лікарняних за рахунок роботодавця, які не фінансуються ФСС ТВП. Але це не є зарахуванням! Оскільки по бухгалтерській програмі пройде сторнування відпускних та нарахування за листком непрацездатності, а по Додатку 1 об’єднаної звітності буде відображено у місяці хвороби і сторнування відпускних (певної суми відпускних за 4 к.дні з нарахованим за ці дні ЄСВ) та нарахування лікарняного, який відображатиметься за кодом «29» і сумою нарахованого ЄСВ на всю суму лікарняного.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити