Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Туристична страховка у відрядженні

У водія відрядження за кордон. Чи підійде туристична медична страховка? Чи необхідно оформити іншу страховку?

Абзацем 2 пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ передбачено обов'язкове страхування у відрядженні. Під обов’язковим страхуванням слід розуміти також страхування, обумовлене правилами оформлення документів на виїзд в закордонне відрядження.

Тобто страхування є обов'язковою умовою для отримання візи. При цьому витрати на її придбання можуть бути компенсовані роботодавцем, за умови, звичайно, що вони належним чином документально підтверджені.

Ні, туристична медична страховка не підійде для виїзду працівника у закордонне відрядження. Для виїзду за кордон на автотранспорті передбачено наступне страхування.

У ст. 16 Закону про страхування зазначено, що у разі виїзду зареєстрованого в Україні автотранспортного засобу на територію іншої країни - члена міжнародної системи автострахування «Зелена Картка» , власник такого транспортного засобу зобов’язаний укласти договір міжнародного обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, дія якого поширюється на ці країни, та отримати від страховика - повного члена Моторного (транспортного) страхового бюро страховий сертифікат «Зелена Картка» єдиного зразка, який прийнятий в усіх країнах - членах цієї міжнародної системи страхування.

Контроль за наявністю «Зеленої карти» при виїзді зареєстрованого в Україні транспортного засобу за кордон покладено на прикордонслужбу. Тобто поліс страхування «Зелена карта» формально обов’язковий і без нього до країн — учасників цієї системи страхування виїхати не можна.

Таким чином, якщо відрядження здійснюється з використанням транспортного засобу підприємства до країн, що беруть участь у системі страхування «Зелена карта», воно зобов’язане придбати страховий поліс «Зелена карта».

У міжнародній системі страхування «Зелена картка» беруть участь практично всі європейські країни, а також Молдова, Бєлорусь, РФ, Азербайжанська респебліка, Ізраїль, Іран, країни Африки і Близького Сходу.

У разі відсутності «Зеленої картки», необхідно придбати поліс прикордонного страхування, який надає обов`язкове страхове покриття, яке вимагає країна відвідання. Придбати його можна під час в`їзду на територію іноземної країни, заздалегідь уточнивши, чи є на кордоні пункти їх продажу.

Якщо на кордоні немає пунктів продажу полісів прикордонного страхування, необхідно проконсультуватися з прикордонними органами, де можна його придбати. Зокрема, це можна зробити на сайті страхових компаній, на сайті Бюро «Зелена картка» країни відвідування.

Після закінчення дії поліса «Зелена картка» або поліса прикордонного страхування, транспортний засіб буде вважатися незастрахованим, у зв`язку з цим необхідно придбати новий поліс прикордонного страхування в країні, в якій перебуватиме водій в цей час, або придбати нову «Зелену картку» в українській страховій компанії.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відрядження , Страхування , Туристичний збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі