Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Посада директор: чи можливе суміщення на філії?

На головному підприємстві та філії директором оформлений один і той ж найманий працівник. Чи буде посада «в.о. генерального директора» та «Директор» вважатись суміщенням посад? Чи може працівник працювати на філії за суміщенням без доплати (без зарплати)? Чи потрібно дотримуватися періодичності виплати зарплати двічі на місяць для працівника, прийнятого 13.10.2021року?

Відповідно до ст. 21 КЗпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

За суміщенням професій (посад) оформляється працівник, який разом зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, погоджується виконувати додаткову роботу за іншою професією (посадою) в одного й того ж роботодавця протягом установленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни).

Тож, при суміщенні професій (посад) додаткові обов’язки за іншою (суміщуваною) професією (посадою) працівник виконує у межах робочого часу (зміни) за основним місцем роботи.

Отже, стає зрозумілим, що працівник за посадю "В.о. генерального директора" за основним місцем роботи не може поєднюватись з посадою "Директора" філії, що є відокремленим балансовим підрозділом компанії та здійснює свою діяльність від імені компанії без статусу юридичної особи, оскільки територіально головне підприємство та філія знаходяться у різних територіально-адміністративних одиницях.

Правильним буде оформлення працівника на посаду директора філії за сумісництвом. 

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації.

Обмеження на роботу за сумісництвом стосуються лише державних службовців, військовослужбовців силових відомств, працівників державних підприємств, установ та організацій.  

Обмеження на роботу за сумісництвом найманих працівників прийнятих на керівникі посади госпрозрахункових та приватних підприємств можуть бути передбачені колективним договором або угодою сторін. 

Оформляється працівник за сумісництвом за окремим трудовим договором з оплатою за фактично відпрацьований час, тобто без «доплати» таку роботу організувати не можна.

Щодо питання про дотримання періодичності виплати заробітної плати двічі на місяць для працівника прийнятого 13.10.2021 р. зазначимо: 

Відповідно до ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону про оплату праці, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Тобто, зазначеними нормами встановлено, що виплата заробітної плати здійснюється не рідше 2 разів на місяць у встановлені строки.

Таким чином, якщо працівника прийнято на роботу 13.10.2021 р., то за першу половину місяця (з 1 по 15 число місяця) йому потрібно виплатити зарплату за фактично відпрацьовані дні (тобто за 1 р.день). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі