Відповідно до ст. 26 Закону про відпустки, за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.
У разі встановлення КМУ карантину відповідно до Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною 1 цієї статті.
На сьогодні карантин продовжено Кабміном до 28.02.2021 р. Отже, доцільніше користуватися відпусткою на період карантину. При цьому 15 календарних днів, які йдуть «зверх» карантинної відпустки залишаться в розпорядженні працівника і він зможе використати їх додатково протягом року.
Нагадаємо, що відпустка без збереження зарплати на час карантину є відпусткою за згодою сторін. Тому працівник має написати заяву приблизно такого змісту: «Прошу надати мені відпустку без збереження зарплати на період карантину, встановленого Кабміном, відповідно до ст. 26 Закону про відпустки з 28.12.20 р. по 10.01.21 р.».
На підставі поданих працівниками заяв керівництво підприємства видає наказ з аналогічним змістом.
Що стосується бази нарахування ЄСВ зазначимо, що у випадку, якщо надано відпустку без збереження зарплати, то база нарахування ЄСВ за ставкою 22%, визначена роботодавцем за основним місцем роботи працівника, може виявитися нижчою мінімальної зарплати. Тоді потрібно буде обчислити та нарахувати так звану дотяжку до мінімальної суми ЄСВ відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ. Тобто визначити та доплатити різницю між сумою ЄСВ, обчисленої з мінімальної зарплати, та сумою внеску із фактично нарахованої зарплати за місяць. За умовами запитання це стосуватиметься як грудня, так і січня, адже працівники планують брати «перехідну» неоплачувану відпустку.
У звіті з ЄСВ, а саме в таблиці 6, працівників, які знаходилися у відпустці за власний рахунок, відображаємо так: реквізити з 5 по 10 та з 22 по 25 заповнюється в звичайному порядку, в реквізиті 14 зазначають кількість календарних днів перебування у такій відпустці (4 для грудня, 10 – для січня), а в реквізиті 15 - зазначається кількість календарних днів звітного місяця (31).
Також не забувайте для працівників з основним місцем роботи, якщо база нарахування ЄСВ для них буде менше мінімальної зарплати, додати окремо рядок з донарахуванням ЄСВ до мінімальної зарплати з заповненим реквізитом 19 на різницю, графа 10 «код типу нарахувань» - 13.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити