• Посилання скопійовано

Надання відпусток без збереження зарплати під час новорічних свят

Юрособа має найманих працівників. У зв’язку зі зменшенням обсягу робіт наприкінці року працівники хочуть піти у неоплачувані відпустки з 28.12.20 р. по 10.01.21р. Яку відпустку краще надати: без збереження зарплати чи на час карантину? Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального внеску? Як відобразити в звіті з ЄСВ?

Відповідно до ст. 26 Закону про відпустки, за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

У разі встановлення КМУ карантину відповідно до Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною 1 цієї статті.

На сьогодні карантин продовжено Кабміном до 28.02.2021 р. Отже, доцільніше користуватися відпусткою на період карантину. При цьому 15 календарних днів, які йдуть «зверх» карантинної відпустки залишаться в розпорядженні працівника і він зможе використати їх додатково протягом року.

Нагадаємо, що відпустка без збереження зарплати на час карантину є відпусткою за згодою сторін. Тому працівник має написати заяву приблизно такого змісту: «Прошу надати мені відпустку без збереження зарплати на період карантину, встановленого Кабміном, відповідно до ст. 26 Закону про відпустки з 28.12.20 р. по 10.01.21 р.».

На підставі поданих працівниками заяв керівництво підприємства видає наказ з аналогічним змістом.

Що стосується бази нарахування ЄСВ зазначимо, що у випадку, якщо надано відпустку без збереження зарплати, то база нарахування ЄСВ за ставкою 22%, визначена роботодавцем за основним місцем роботи працівника, може виявитися нижчою мінімальної зарплати. Тоді потрібно буде обчислити та нарахувати так звану дотяжку до мінімальної суми ЄСВ відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ. Тобто визначити та доплатити різницю між сумою ЄСВ, обчисленої з мінімальної зарплати, та сумою внеску із фактично нарахованої зарплати за місяць. За умовами запитання це стосуватиметься як грудня, так і січня, адже працівники планують брати «перехідну» неоплачувану відпустку.

У звіті з ЄСВ, а саме в таблиці 6, працівників, які  знаходилися у відпустці за власний рахунок, відображаємо так: реквізити з 5 по 10 та з 22 по 25 заповнюється в звичайному порядку, в реквізиті 14 зазначають кількість календарних днів перебування у такій відпустці (4 для грудня, 10 – для січня), а в реквізиті 15 - зазначається кількість календарних днів звітного місяця (31).

Також не забувайте для працівників з основним місцем роботи, якщо база нарахування ЄСВ для них буде менше мінімальної зарплати, додати окремо рядок з донарахуванням ЄСВ до мінімальної зарплати з заповненим реквізитом 19 на різницю, графа 10 «код типу нарахувань» - 13.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202487
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024364
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426