Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Премія за попередній місяць нарахована в місяці відпустки за власний рахунок: чи включати її при розрахунку щорічної відпустки?

З 1 по 31 квітня працівник перебував у карантинній відпустці за власний рахунок, йому виплачена премія за березень, яка попала у розрахункову відомість квітня. Чи ввійде премія виплачена у квітні за березень до розрахунку середньої зарплати для оплати щорічної відпустки?

Відповідно до ст. 2 Закону про відпустки громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки.

У п. 2 Порядку № 100 зазначено, що при розрахунку відпустки, премії за місяць, квартал, півріччя, дев’ять місяців включаються до розрахунку в тому місяці, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітку плату. 

Тобто, премії при розрахунку відпускних включаються до заробітку того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Навіть ті премії, які нараховані за період більший за один календарний місяць.

Згідно з абз. 6 п. 2 Порядку № 100 час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або  з  інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково,  виключається з  розрахункового періоду.

Таким чином, при розрахунку середньої, календарні дні (30 к.д. квітня), протягом яких працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати та суму нарахованої у квітні премії за березень потрібно виключити при розрахунку відпускних. У випадку якби працівником у місяці нарахування премії було б відпрацьовано хоча б один день, і відповідно за цей день нарахована зарплата, то така премія враховувалася при розрахунку середньої зарплати для розрахунку відпускних.

Аналогічна думка міститься у листі Мінсоцполітики від 23.04.2018 р. № 659/0/101-18.

Щодо листа Мінпраці від 20.12.2007 р. № 929/13/84-07 зазначимо, що запропонований підхід дещо суперечить нормам Порядку № 100,  а саме абз. 6 п. 2, в частині включення календарних днів відпустки за власний рахунок та нарахованої премії, коли за працівником не зберігався заробіток, при обчисленні середньої зарплати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі