• Посилання скопійовано

Випробовувальний термін при прийнятті на роботу молоді

Для яких категорій молоді заборонено встановлювати випробування при прийнятті на роботу?

Беручи до уваги мету випробування та передбачаючи своєрідну «пільгу» для молоді, що лише розпочинає трудову діяльність, законодавець установив категоричну заборону встановлення випробувального терміну при прийнятті на роботу


неповнолітніх.

Пам'ятаємо, що за ст. 188 КЗпП приймати на роботу можна працівників віком від 16 років (а в окремих випадках за згодою одного з батьків — з 14 років). Приймаючи ж такого працівника віком до 18 років на роботу, ми не можемо встановити для нього умову про випробування взагалі.

Друга категорія молоді, для якої заборонено випробування, — це молоді робітники після закінчення професійних навчально-виховних закладів та молоді спеціалісти після закінчення вищих навчальних закладів. Тут не все зрозуміло, адже на сьогодні спеціальний закон, що регулює ці питання, — це Закон України від 05.07.2012 р. №5067-VI «Про зайнятість населення», який не дає визначень термінів «молоді робітники», «молоді спеціалісти». Натомість цим законом визначено терміни «молодий працівник» та «молодь» (статті 1, 14 зазначеного закону). Крім того, у ст. 197 КЗпП вживаються терміни «працездатна молодь», а в п. 1 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням, затвердженого постановою КМУ від 22.08.96 р. №992, міститься поняття «молодий фахівець».

Тому на практиці досить важко визначити, що КЗпП має на увазі, забороняючи встановлювати випробування для зазначених категорій (молоді працівники та молоді спеціалісти після закінчення відповідного закладу).

Синтезуючи характеристики молоді, про які йдеться у статтях 1, 14 цього закону, зазначимо, що, на нашу думку, випробування не слід встановлювати особам, які одночасно відповідають таким вимогам:

— є віком до 35 років;

— приймаються на роботу після закінчення вищого чи професійно-технічного навчального закладу за направленням чи без направлення;

— приймаються на роботу вперше або для продовження трудової діяльності за кваліфікацією, яку набули під час навчання, в тому числі незалежно від місця першого працевлаштування (протягом 6 місяців після закінчення відповідного навчального закладу).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0128
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1023
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024315
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427