Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Працівниця в декреті народила другу дитину: коли виходити з відпустки для догляду до 3-х років за другою дитиною?

Жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, народила другу дитину. До якої дати в такому випадку вона може перебувати у такій відпустці? Коли другій дитині виповниться три роки, чи періоди двох відпусток щодо догляду сумуються, (тобто, коли закінчується перша відпустка додається ще три роки)?

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років є соціальною відпусткою і за бажанням жінки може бути надана їй повністю або частково в межах установленого періоду. Тобто жінка може в будь-який момент її перервати, а потім знову оформити. У будь-якому разі відпустка починається з дати, зазначеної в заяві про її надання, а закінчується днем, коли дитині виповниться 3 роки (якщо відпустка не буде перервана достроково).

Жінці, яка в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до 3 років народила другу дитину, оплачується листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, але відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами не оформляється (див. лист Мінпраці від 12.07.2010 р. № 201/13/116-10).

При цьому наказ про надання відпустки для догляду за другою дитиною видається тільки з наступного дня після дати, коли першій дитині виповниться 3 роки. Підставою для оформлення наступної відпустки для догляду за дитиною стане заява працівниці про надання відпустки. У ній вона зазначає дату, з якої йде в таку відпустку. Чинним законодавством не передбачено оформлення одночасно двох відпусток для догляду за першою і другою дитиною до 3 років.

Очевидно, що перебувати в такій відпустці жінка зможе, поки другій дитині не виповниться 3 роки, скільки б не було років другій дитині на момент оформлення відпустки.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі